Letošní ročník veletrhu URBIS přivítal celkem 6 000 návštěvníků, více než 170 vystavovatelů a přes 200 řečníků. Metropolitní oblasti a aglomerace patřily mezi nejvýraznější aktéry celé akce a ukázaly se jako klíčový aktér rozvoje ekonomiky regionů a celé České republiky i s ohledem na dynamicky se rozvíjející trendy v oblasti energetiky, vodohospodářství, dopravní infrastruktury, digitalizace i podpory rozvoje dovedností a vzdělávání.
Slavnostního zahájení veletrhu se zúčastnil také předseda SO MOA Miroslav Žbánek, který ve svém vystoupení zdůraznil význam českých metropolí a aglomerací a vyzdvihl důležitost spolupráce, partnerství a sdílení zkušeností mezi jednotlivými oblastmi.